Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego

23 listopada 2021

W dniu 21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego – jest to ustawowe święto wszystkich pracowników służb społecznych.Z tej okazji świętowali również Pracownicy Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” w Płocku.

To ONI codziennie podejmują trud niesienia pomocy potrzebującym. W imieniu Prezydenta Miasta Płocka życzenia oraz nagrody przekazała Pani Maria Szczeszek z ratuszowego Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. Wyróżnieni pracownicy otrzymali również nagrody okolicznościowe przyznane przez Dyrektora DPS w Płocku. Były życzenia,  kwiaty, ciepłe słowa i podziękowania.Spotkanie zakończyło się przy wspólnym stole ze słodkim poczęstunkiem.

Przejdź do - 	Pamiętamy o zmarłych

Pamiętamy o zmarłych

5 listopada 2021

’"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci"’

                                                                                                              (Wisława Szymborska) 

Dzień Wszystkich Świętych, który obok Dnia Zadusznych jest jednym z bardziej refleksyjnych i smutnych dni w roku, kiedy to szczególnie myślimy i wspominamy tych, którzy odeszli już do wieczności. To właśnie wtedy, zgodnie z wielowiekową tradycją, odwiedzamy groby bliskich, uczestniczymy w procesji na cmentarz i w specjalnych nabożeństwach.

Wiąże się ono także z pewnymi przygotowaniami, tak duchowymi, jak również zewnętrznymi. Porządkowanie grobów, cmentarzy, dekorowanie nagrobków kwiatami.

Czytaj więcej o: Pamiętamy o zmarłych
Przejdź do - Eko – Moda w DPS Brwilno

Eko – Moda w DPS Brwilno

26 października 2021

W dniu 26 pażdziernika br. mieszkańcy naszego Domu mieli przyjemność wziąć udział w cyklicznym wydarzeniu „Eko – Moda” w DPS Brwilno.

Motywem przewodnim imprezy było promowanie idei dbałości o środowisko naturalne przez kształtowanie postaw proekologicznych i nawyków selektywnej zbiórki odpadów. Mieszkańcy naszego Domu bardzo chętnie zaangażowali się w ten projekt. Czytali na temat selektywnej segregacji odpadów, przygotowali się do konkursu. Wykonali,  a następnie zaprezentowali strój z materiałów ekologicznych. Wykorzystując do tego celu przeczytane gazety,  zużyte plastikowe pudełeczka i opakowania. Wszyscy uczestnicy wydarzenia „Eko – Moda” popisali się ogromną wyobraźnią i zaangażowaniem. Każdy strój był przemyślany i wyrażał jego osobowość, a  występowi towarzyszyła autorska choreografia.  Kreatywność i pomysłowość pensjonariuszy naszego Domu zaowocowała zajęciem II miejsca w  konkursie na  strój ekologiczny z którego jesteśmy bardzo dumni.

Czytaj więcej o: Eko – Moda w DPS Brwilno
Przejdź do - Domowe SPA

Domowe SPA

22 października 2021

W piątek  22 października 2021r. w Naszym Domu w ramach kawiarenki odbyły się niecodzienne zajęcia  oferowane przez Instruktorów Terapii Zajęciowej i Fizjoterapeutę pt: „Domowe Spa”.

Zabiegi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, w ramach których zostały wykonane: zabiegi pielęgnacyjne  i upiększające min: maseczki z naturalnych składników, stylizacja paznokci oraz masaże twarzy. Zajęcia odbyły się w klimatycznej atmosferze przy muzyce relaksacyjnej, której celem była poprawa samopoczucia u Naszych Mieszkańców. Chętnych na poszczególne zabiegi nie brakowało, a zaproponowane zajęcia cieszyły się ogromnym powodzeniem. Z całą pewnością taki niezwykły dzień niebawem zostanie powtórzony.

Przejdź do - Dzień Gier Planszowych

Dzień Gier Planszowych

15 października 2021

W poniedziałek 11 października br. dla Mieszkańców Naszego Domu zorganizowany został Dzień Gier Planszowych.

Dzień Gier Planszowych został przeprowadzony dla osób, które chcą świętować ulubione hobby w gronie innych graczy - nie tylko zaawansowanych, ale i tych na poziomie podstawowym. Planszówki pozwalają nie tylko odpocząć, zrelaksować się, ale również wzmocnić relację z innymi osobami (współmieszkańcami). Wspólne spędzanie czasu przy grach doskonale odrywa myśli od codziennych trudności, obowiązków, pozwala rozwijać wiedzę, ćwiczyć wyobraźnię i spędzać wartościowy czas z innymi ludźmi. Gry Planszowe to również prawdziwy sport intelektualny, angażujący obszary naszego myślenia: planowanie, przewidywanie ruchów przeciwnika, dedukcję, liczenie, zdolności analityczne.

Ta nietypowe wydarzenie było okazją do świętowania, edukowania i przede wszystkim – grania w gry planszowe.