Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wielki Post - Koncert

Wielki Post - Koncert

29 marca 2023

W sobotnie przedpołudnie 25 marca 2023r. mieszkańców Naszego Domu odwiedziła Schola działająca przy Parafii św. Maksymiliana M. Kolbego w Płocku.

Kaplica w Naszym Domu jest szczególnie ważnym miejscem. Nie zapominajmy, że Dom Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” jest domem dla osób przewlekle psychicznie chorych, główną grupę pensjonariuszy stanowią osoby starsze, chore dla których życie religijne jest istotnym elementem funkcjonowania. Od lat współpracujemy z Rzymskokatolicką Parafią pw. św. Maksymiliana Kolbego na Górkach, którą zarządza Zgromadzenie Misjonarzy Klaretynów. Zaprzyjaźnieni z nami duszpasterze jeden raz w tygodniu odprawiają w kaplicy mszę świętą. W ramach Wielkiego Postu w minioną sobotę odbyła się uroczysta Msza Święta z oprawą muzyczną, a następnie koncert  pieśni religijnej. Na zakończenie młodzież wręczyła Naszym pensjonariuszom pamiątkowe laurki, ten piękny gest sprawił nam wiele radości.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla wszystkich ludzi wielkiego serca zaangażowanych w te piękne wydarzenie. Zapraszamy częściej do naszego Domu.

Przejdź do - Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

27 marca 2023

Święta Wielkanocne to piękny czas tradycji i zwyczajów. W tym okresie Mieszkańcy Naszego Domu wraz z personelem od kilku tygodni pracują intensywnie nad przygotowaniem w ramach zajęć terapeutycznych pięknych kartek świątecznych, wielkanocnych stroików, pisanek ozdabianych różnymi metodami, kwiatów z bibuły i innych ozdób. Skala trudności dostosowana jest do możliwości i sprawności manualnej uczestników. W trakcie zajęć Mieszkańcy niejednokrotnie odkrywają u siebie dotychczas nieznane talenty i zdolności wykonując własnoręczne dekoracje świąteczne.

Wykonane prace będą ozdabiały świąteczny stół, jak również będą symbolicznym prezentem dla wielu zaprzyjaźnionych osób oraz instytucji.

Przejdź do - Spacer z okazji Pierwszego Dnia Wiosny

Spacer z okazji Pierwszego Dnia Wiosny

27 marca 2023

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie, zmęczeni zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem z tęsknotą wyczekujemy tego dnia. Wiosna budzi w Nas radość, znów chce się żyć,  dominuje optymizm, a wszelkie problemy i troski odchodzą na boczny tor. Zaczynają kwitnąć kwiaty, a na drzewach pojawiają się pierwsze pąki, kwiaty i liście. Powietrze pachnie zupełnie inaczej. Każdy spacer dodaje energii i sił.

22 marca br. Mieszkańcy wybrali się na pierwszy wiosenny spacer do pobliskiego parku w celu poszukiwania wiosny. Oznaki wiosny pojawiły się również w naszym ogrodzie. Mieszkańcy posadzili pierwsze kwiaty.

Przejdź do - Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa

Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa

24 marca 2023

21 marca wiele osób kojarzy tą datę z Pierwszym Dniem Wiosny, ale to także  Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 -szej parze chromosomów. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. 

W tym dniu nasi Mieszkańcy również włączyli się w okazywanie solidarnością z osobami z trisomią 21, zakładając kolorowe skarpetki. Włączając się w tą akcję społeczną pokazali akceptację i zrozumienie. Dając osobom z zespołem Downa czytelny znak zainteresowania i aprobaty. Ten dzień upłynął w radosnej atmosferze.

Przejdź do - Dzień Kobiet w Naszym Domu

Dzień Kobiet w Naszym Domu

13 marca 2023

Dzień Kobiet to jedno z tych świąt, którego datę znają wszyscy. Tego dnia nasi panowie oddali wyrazy szacunku i podziękowania Mieszkankom Domu oraz Wszystkim Paniom pracującym w tym dniu, ofiarowując im symboliczne kwiaty. Ten gest był miłym początkiem dnia, który przyniósł wiele miłych wspomnień oraz radości i uśmiechu na twarzach obdarowanych pięknych Kobiet.

Dopełnieniem przyjemnej atmosfery było spotkanie przy kawie i herbacie  oraz  słodkim poczęstunku. 

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Dyrektor DPS z Mieszkańcami na tle plakatu.

  Dyrektor DPS z Mieszkańcami na tle plakatu.

 • Powiększ zdjęcie Mieszkanka grupy nr III wrzucająca pieniądze do puszki.

  Mieszkanka grupy nr III wrzucająca pieniądze do puszki.

 • Powiększ zdjęcie Mieszkańcy z puszką.

  Mieszkańcy z puszką.