Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Dzień Pracownika Socjalnego

Dzień Pracownika Socjalnego

30 listopada 2022

„Dobre słowo jest łatwą przysługą niewymagającą ani korzyści ani poświęcenia,

a czasem wartą więcej, niż prawdziwy dobry uczynek”.

Carlos Ruiz Zaf'on

 

W poniedziałek, 21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego, to Święto wszystkich ludzi wielkiego serca, którzy swoje zawodowe życie uczynili piękną misją pomocy osobom potrzebującym, niepełnosprawnym i będącym w trudnej sytuacji życiowej. Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego w naszym Domu odbyło się uroczyste spotkanie pracowników DPS. Spotkanie rozpoczęła dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” Pani Anna Olszewska – Lewandowska, która powitała gości dziękując im za otrzymywane wsparcie. Odczytała list skierowany do pracowników socjalnych Konstantego Radziwiłła, Wojewody Mazowieckiego. Podziękowała również wszystkim swoim pracownikom za trudną i odpowiedzialną pracę, podkreślając, że praca z osobami niepełnosprawnymi jest wyzwaniem, które nie tylko wymaga specjalistycznej wiedzy, ale również indywidualnych cech osobowości. Swoje wystąpienie zakończyła wręczeniem nagród: wyróżnionych Nagrodą Prezydenta Miasta Płocka zostało czterech pracowników, natomiast Nagrodę Dyrektora Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” w Płocku otrzymało ośmiu pracowników.

Przejdź do - Dzień Placków Ziemniaczanych w Naszym Domu

Dzień Placków Ziemniaczanych w Naszym Domu

24 listopada 2022

W czwartek 17 listopada br. w ramach cyklicznych zajęć kawiarenki w Naszym Domu obchodziliśmy Dzień Placków Ziemniaczanych. Mieszkańcy wraz z instruktorami przygotowywali placki ziemniaczane. Placki ziemniaczane lub placki kartoflane są prostą potrawą przygotowywaną z ziemniaków i smażone na tłuszczu. Głównymi składnikami tej potrawy są starte na tarce surowe ziemniaki z dodatkiem cebuli, jajek, niewielkiej ilości mąki i soli.

Niektórzy jedzą je na słono, inni na słodko ze śmietaną. My kosztowaliśmy je z własnoręcznie przygotowanym sosem pieczarkowym.

Przejdź do - Wyjście do muzeum

Wyjście do muzeum

16 listopada 2022

W dniu 10 listopada 2022 r.  Mieszkańcy Naszego Domu wraz z opiekunami udali się do pobliskiego Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Uczestnicy wycieczki mieli okazję obejrzeć aranżację wnętrz mieszczańskich, sale rzemiosła artystycznego – szkła, ceramiki, metalu, biżuterii – galerię malarstwa i rzeźby okresu Młodej Polski oraz medalierstwa z przełomu XIX i XX wieku. Szczególną uwagę zwrócił obraz Kazimierza Stabrowskiego „Skarga duszy” z 1914 roku, będący personifikacją zniewolonej Polski co w obliczu obchodów Święta Niepodległości było istotnym akcentem wycieczki.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy zgodnie przyznali, że wizyta  w muzeum była bardzo wartościowym przeżyciem i za jakiś czas możemy ją powtórzyć.

Przejdź do - Kotyliony z okazji Święta Niepodległości

Kotyliony z okazji Święta Niepodległości

11 listopada 2022

W dniu 9 listopada 2022r z okazji zbliżajęcego się święta państwowego Dnia Niepodległości Mieszkańcy Naszego Domu uczestniczyli w ciekawych zajęciach.

Nasi podopieczni wykonywali biało – czerwone kotyliony, wykorzystując znane metody plastyczne. Jednocześnie Mieszkańcy wsłuchiwali się w dźwięki pieśni partiotycznych tak popularnych w dniu 11 listopada. Dodatkowo podczas zajęć rozmawiano na temat polskich symboli narodowych jakimi są flaga, hymn i Godło Polski.

Przejdź do - Pamiętamy o zmarłych – czas zadumy i wspomnień, o Tych co odeszli już od Nas

Pamiętamy o zmarłych – czas zadumy i wspomnień, o Tych co odeszli już od Nas

2 listopada 2022

Każdego roku odwiedzając groby bliskich Nam osób - palimy znicze, stawiamy kwiaty i modlimy się za Ich duszę.

W dniu 28 października br. Nasi Mieszkańcy pamiętając o swoich bliskich, zmarłych kolegach i koleżankach udali się na cmentarz, aby uporządkować ich groby. Mieszkańcy w ramach zajęć terapeutycznych wykonali wieńce i lampiony, które złożyli na nagrobkach.  To był szczególny dzień pełen modlitwy, zadumy i pamięci, o Tych których już nie ma między nami.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Dyrektor DPS z Mieszkańcami na tle plakatu.

  Dyrektor DPS z Mieszkańcami na tle plakatu.

 • Powiększ zdjęcie Mieszkanka grupy nr III wrzucająca pieniądze do puszki.

  Mieszkanka grupy nr III wrzucająca pieniądze do puszki.

 • Powiększ zdjęcie Mieszkańcy z puszką.

  Mieszkańcy z puszką.