Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Nagrody za Aktywność

Nagrody za Aktywność

9 maja 2022

W dniu 5 maja 2022r Mieszkańcy Domu Przyjaznych Serc odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe za aktywny udział w rehabilitacji społecznej w I kwartale 2022 roku. Wśród zasłużonych Mieszkańców znaleźli się min. Pan Marcin R., Pan Piotr G., Pan Andrzej K., Pani Marzena T., Pani Maria G.

Uroczystego wręczenia nagród dokonały Pani Anna Olszewska-Lewandowska Dyrektor DPS w Płocku  i Pani Agnieszka Sobańska – Kałach  Kierownik Działu Opiekuńczo –Terapeutycznego.

Przejdź do - Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie

Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie

6 maja 2022

W dniu 6 maja 2022r Mieszkańcy Naszego Domu wzięli udział we wspólnych zajęciach terapeutycznych w Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie.

Terapia zajęciowa jest ciekawą i szeroką ofertą dla Mieszkańców Domu, a realizowany proces terapeutyczny prowadzi do polepszenia jakości ich życia. Uczestnicy takich zajęć mają możliwość doświadczania własnego rozwoju, odnajdują swoją godność i siłę do pokonywania trudności. Nasi podopieczni korzystali z różnych pracowni dostępnych w Domu Pomocy Społecznej w Brwilnie według własnych zainteresowań  min: uczestniczyli w zajęciach plastycznych, komputerowych, kulinarnych, czytelniczych.

Punktem kulminacyjnym zajęć terapeutycznych był pokaz wozu bojowego z Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Białej. Druhowie zaprezentowali sprzęt ratowniczo – gaśniczy jaki wykorzystują podczas różnych zdarzeń drogowych i nie tylko. Każdy z uczestników mógł założyć specjalistyczny strój typu Nomex. Na zakończenie Strażacy zrobili basen z piany. To był bardzo ciekawy dzień. Mieszkańcy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

Przejdź do - Zdrowie

Zdrowie

28 kwietnia 2022

W dniu 22 kwietnia 2022r. w Naszym Domu w ramach zajęć kawiarenki zorganizowane zostały warsztaty pod hasłem „ Moc warzyw i owoców ”.

Owocowo-warzywne warsztaty miały na celu uświadomić mieszkańców naszego Domu, jak bardzo ważne jest codzienne spożywanie 5 porcji owoców, warzyw a także, jak łatwo i szybko stworzyć pyszną i zdrową przekąskę,  z mnóstwem witamin. Dzięki udziałowi w zajęciach mieszkańcy odkryli też zdrowe warzywno - owocowe koktajle. Wcześniej poznali budowę blendera i zasady bezpiecznego posługiwania się nim. Umyli, obrali wszystkie warzywa i owoce a następnie skomponowali szejki wg własnych referencji smakowych. Najprzyjemniejszą częścią zajęć było odkrywanie nowych smaków oraz  degustacja wspólnie przygotowanych koktajli.

Przejdź do - Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

26 kwietnia 2022

Dzień 22 kwietnia od ponad 50 lat stanowi okazję do refleksji nad aktualną sytuacją naszej planety. Światowy Dzień Ziemi to również okazja do wzięcia udziału w akcjach mających na celu zwrócenie uwagi na problematykę współczesnej ochrony środowiska. Na ten dzień przypada również Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi, ustanowiony w 2009 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Tegoroczne hasło towarzyszące obchodom Światowego Dnia Ziemi brzmi: „Invest in Our Planet” („Zainwestuj w naszą planetę”). W tym dniu w naszym Domu zorganizowano specjalne ekologiczno-artystyczne wydarzenie - od sprzątania świata, aż po uczestnictwo w zajęciach plastycznych.

Czytaj więcej o: Dzień Ziemi
Przejdź do - Śniadanie Wielkanocne

Śniadanie Wielkanocne

19 kwietnia 2022

W dniu 13 kwietnia 2022r. w Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc" odbyło się świąteczne, wielkanocne spotkanie. Do wspólnego stołu zasiedli wspólnie mieszkańcy, zaproszeni goście i pracownicy. Pensjonariusze zaprezentowali montaż poetycko-muzyczny na temat Wielkanocy. Przybliżyli zgromadzonym miejsce tego święta w tradycji chrześcijańskiej, historię niektórych tradycji i sposoby jego obchodzenia w Polsce.   Była wspólna modlitwa, ciepłe i serdeczne życzenia.  Posiłek zjedzony przy wspólnym stole, uśmiech i miły gest stworzyły przyjazną atmosferę, niezwykle potrzebną szczególnie w czasie Świąt Wielkiej Nocy.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Dyrektor DPS z Mieszkańcami na tle plakatu.

  Dyrektor DPS z Mieszkańcami na tle plakatu.

 • Powiększ zdjęcie Mieszkanka grupy nr III wrzucająca pieniądze do puszki.

  Mieszkanka grupy nr III wrzucająca pieniądze do puszki.

 • Powiększ zdjęcie Mieszkańcy z puszką.

  Mieszkańcy z puszką.