Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Biesiada Dożynkowa w Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie

Biesiada Dożynkowa w Domu Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie

12 września 2023

W piątek 8 września br. Mieszkańcy Naszego Domu uczestniczyli w Biesiadzie Dożynkowej zorganizowanej przez Dom Pomocy Społecznej „Nad Jarem” w Nowym Miszewie.

Dożynki to tradycyjne polskie święto ludowe, które obchodzone jest na wsiach i w miastach jako forma dziękczynienia za zakończenie żniw i zbiorów rolnych. Głównym celem dożynek jest podziękowanie za obfite plony, a także uczczenie trudu rolników i wspólnoty lokalnej. Podczas uroczystości nie zabrakło wspólnej modlitwy celebrowanej przez Biskupa Mirosława Milewskiego,  tradycyjnego dzielenia się chlebem, oraz święcenia i prezentacji Wieńcy Dożynkowych przygotowanych przez zaproszone placówki.

Organizatorzy tej uroczystości przygotowali wiele atrakcji min.: występ artystyczny, prezentację różnorodnych potraw kulinarnych, foto budkę, Alpaki, wędkowanie w ogrodzie Domu, a także wspólną biesiadę połączoną z wyborem Króla i Królowej. Całej imprezie towarzyszyła piękna słoneczna pogoda i dobry humor.

Przejdź do - Pożegnanie lata w Środowiskowym Domu Samopomocy

Pożegnanie lata w Środowiskowym Domu Samopomocy

11 września 2023

W dniu 7 września br. grupa Mieszkańców Naszego Domu pożegnała lato w Środowiskowym Domu Samopomocy w Płocku. 

Korzystając ze słonecznej pogody, zaproszeni goście w rytm letnich przebojów brali udział w zabawach integracyjnych. Mieszkańcy mieli okazję wykazać się wiedzą o lecie i ekologii,  biorąc udział w konkursach i quizach.  Mieszkańcy mogli również uwiecznić swój pobyt pozując w specjalnie przygotowanej foto budce z hasłem „Żegnaj lato na rok”.

Organizatorzy zadbali o słodki i grillowany poczęstunek oraz zimne napoje.

Przejdź do - Spotkanie z alpakami

Spotkanie z alpakami

30 sierpnia 2023

W środę 23 sierpnia br. w ramach zajęć ruchowych Mieszkańcy Naszego Domu po raz kolejny mieli możliwość spędzić miło czas z niezwykłymi zwierzętami – Alpakami. Spacerowali z nimi alejkami, karmili marchewką, głaskali i przytulali się. Głaskanie i przytulanie alpak, a nawet już samo patrzenie na nie, przyczynia się do zwiększenia wydzielania endorfiny, czyli hormonu szczęścia. Zajęcia terapeutyczne z udziałem alpak wprawiły mieszkańców w dobry nastrój, pozwoliły wyciszyć się, uspokoić i zrelaksować.

Dla wielu naszych Mieszkańców to był naprawdę wspaniały dzień.

Przejdź do - Wyjazd do lasu

Wyjazd do lasu

14 sierpnia 2023

W czwartek 10 sierpnia br. Mieszkańcy Naszego Domu wraz z terapeutami wybrali się na przechadzkę do Lasu.

Celem spaceru było budowanie więzi emocjonalnej z przyrodą. Rozbudzanie zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego. Doskonalenie umiejętności dostrzegania i podziwiania urokliwych podmiejskich zakątków. Nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt, rozumienie potrzeby ochrony przyrody.

Przejdź do - Mini Olimpiada w Naszym Domu

Mini Olimpiada w Naszym Domu

11 sierpnia 2023

W środę 9 lipca br. w ramach zajęć ruchowych odbyła się Mini Olimpiada Sportowa dla Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc”. 

Celem Olimpiady było wspomaganie  harmonijnego rozwoju mieszkańca poprzez kształtowanie umiejętności ruchowych, szerzenie sportu jako aktywnego wypoczynku, a także integracja Mieszkańców. Mieszkańcy zmagali się w następujących konkurencjach: rzut piłką do kosza, rzut woreczkiem do celu, czy nawet slalom z przeszkodami. Zawody dostarczyły mieszkańcom dużo pozytywnych emocji, o których ciężko będzie zapomnieć. Konkurencje przygotowali i przeprowadzili Instruktorzy Terapii Zajęciowej. 

Każdy z  uczestników Olimpiady Sportowej został uhonorowany dyplomem i nagrodą rzeczową.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Dyrektor DPS z Mieszkańcami na tle plakatu.

  Dyrektor DPS z Mieszkańcami na tle plakatu.

 • Powiększ zdjęcie Mieszkanka grupy nr III wrzucająca pieniądze do puszki.

  Mieszkanka grupy nr III wrzucająca pieniądze do puszki.

 • Powiększ zdjęcie Mieszkańcy z puszką.

  Mieszkańcy z puszką.