Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Kalejdoskop Barw Polski

Kalejdoskop Barw Polski

19 lutego 2021

W czwartek 18 lutego 2021r. Mieszkańcy Naszego Domu uczestniczyli w koncercie pt: „Kalejdoskop Barw Polski” zaprezentowanym przez Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Koncert transmitowany był na żywo w formie online, na kanale YouTube. Koncert dedykowany był dla seniorów i podopiecznych Domów Pomocy Społecznej.

Czytaj więcej o: Kalejdoskop Barw Polski
Przejdź do - Wręczenie nagród za udział w rehabilitacji społecznej

Wręczenie nagród za udział w rehabilitacji społecznej

16 lutego 2021

 Rehabilitacja społeczna ma na celu umożliwianie osobom niepełnosprawnym uczestnictwa w życiu społecznym Domu.  Rehabilitacja społeczna realizowana jest przede wszystkim przez: wyrabianie zaradności osobistej i pobudzanie aktywności społecznej osoby niepełnosprawnej, wyrabianie umiejętności samodzielnego wypełniania ról społecznych, kształtowanie w społeczeństwie właściwych postaw i zachowań sprzyjających integracji z osobami niepełnosprawnymi. Nagrodzeni mieszkańcy w ramach aktywnego udziału w rehabilitacji społecznej otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Przejdź do - Zabawa Ostatkowa

Zabawa Ostatkowa

15 lutego 2021

W piątek 12 lutego 2021r. w Naszym Domu odbyła się Zabawa Ostatkowa, która zakończyła okres karnawału.  Przy muzyce, konkursach i poczęstunku przygotowanym przez instruktorów terapii zajęciowej zakończyliśmy okres karnawału. Spotkanie odbyło się  dla poszczególnych grup Naszych Mieszkańców, z zachowaniem obowiązujących zaleceń sanitarnych. W pamięci uczestników zabawy pozostaną niezatarte wspomnienia z przyjemnie spędzonego czasu.

Przejdź do - Dzień Pizzy w Naszym Domu

Dzień Pizzy w Naszym Domu

12 lutego 2021

Pizza to jedno z najbardziej popularnych, ale i uniwersalnych dań na świecie. Danie, dzięki wielkiej sławie doczekało się także swojego święta, jakim jest Międzynarodowy Dzień Pizzy obchodzony 9 lutego każdego roku. W związku z tą okazją,  stosując reżim sanitarny, mieliśmy okazję świętować ten dzień w naszym Domu. Mieszkańcy DPS degustowali przygotowane przez instruktorów terapii zajęciowej różne rodzaje pizzy, mając tym samym okazję do wspólnej integracji.

Przejdź do - Bal Karnawałowy Mieszkańców DPS

Bal Karnawałowy Mieszkańców DPS

2 lutego 2021

Karnawał to wspaniały czas przepełniony muzyką i zabawą. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy się przed Środą Popielcową, która oznacza początek Wielkiego Postu i oczekiwania na Wielkanoc. W tym czasie organizowane są bale karnawałowe.

Czytaj więcej o: Bal Karnawałowy Mieszkańców DPS