Finał Konkursu „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 listopada 2021

W piątek 26 listopada 2021r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku odbył się finał eliminacji  konkursu promującego profilaktykę zatruć tlenkiem węgla oraz bezpieczeństwo pożarowe w obiektach mieszkalnych pn.: „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Organizatorem tego konkursu na szczeblu Powiatowym i Miejskim była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

Ogłoszony konkurs odbywał się dwuetapowo w dwóch  kategoriach: film oraz praca plastyczna i skierowany był do uczniów Szkół Podstawowych, Ponadpodstawowych oraz pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej.

Podopieczni Naszego Domu wraz z Instruktorem Terapii Zajęciowej przygotowali krótki film promujący profilaktykę zatruć tlenkiem węgla. Głównymi aktorami biorącymi udział w naszym filmie byli mieszkańcy DPS - p. Krzysztof K. oraz p. Henryk G. Rozpierała ich duma z udziału w tym przedsięwzięciu, z uwagi na fakt, że mogli pokazać jak ważna jest pomoc drugiej osoby oraz czujność i szybkość reagowania na sygnał alarmowy. Spisali się na medal, a zwieńczeniem ich wniesionego wkładu w realizację tego ważnego filmu, było zajęcie I miejsca w jednej z dwóch kategorii. Uczestnicy biorący udział w filmie otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Aktu wręczenia nagród dla laureatów na szczeblu miejskim, dokonali: bryg. Jacek Starczewski - pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego PSP w Płocku oraz Pani Agnieszka Harabasz- Dyrektor Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Płocka.

Wyłonieni finaliści konkursu na szczeblu Powiatowy/Miejskim  zakwalifikowali się do dalszego etapu finałowego na szczeblu wojewódzkim.

Szczegółowe informacje dot. finału eliminacji miejskich i powiatowych konkursu znajdują się w poniższym linku pochodzącym z oficjalnej strony Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

Link: https://www.gov.pl/web/kmpsp-plock/final-miejski-i-powiatowy-czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Nagrodzeni w konkursie Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa.

  Nagrodzeni w konkursie Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa.

 • Powiększ zdjęcie Mieszkańcy DPS - główni aktorzy filmu p. Krzysztof i p. Henryk

  Mieszkańcy DPS - główni aktorzy filmu p. Krzysztof i p. Henryk

 • Powiększ zdjęcie Chwila dla reporterów w towarzystwie przedstawicieli Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej

  Chwila dla reporterów w towarzystwie przedstawicieli Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej