Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 kwietnia 2022

Dzień 22 kwietnia od ponad 50 lat stanowi okazję do refleksji nad aktualną sytuacją naszej planety. Światowy Dzień Ziemi to również okazja do wzięcia udziału w akcjach mających na celu zwrócenie uwagi na problematykę współczesnej ochrony środowiska. Na ten dzień przypada również Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi, ustanowiony w 2009 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Tegoroczne hasło towarzyszące obchodom Światowego Dnia Ziemi brzmi: „Invest in Our Planet” („Zainwestuj w naszą planetę”). W tym dniu w naszym Domu zorganizowano specjalne ekologiczno-artystyczne wydarzenie - od sprzątania świata, aż po uczestnictwo w zajęciach plastycznych.

Tradycyjnie Światowy Dzień Ziemi Mieszkańcy Naszego Domu wraz z pracownikami postanowili - zgodnie z intencją tego dnia, posprzątać ogród, zadbać o roślinki oraz najbliższe otoczenie. Po akcji sprzątania ziemi zorganizowano  spotkanie edukacyjne, utrwalające zasady dbania o matkę ziemię oraz tematyczne zajęcia plastyczne poświęcone  ochronie środowiska naturalnego. Mieszkańcy wykonali plakat dekoracyjny, który ma za zadanie przypominanie, że o Ziemię powinien dbać każdy człowiek.

Dzień Ziemi to dla Nas niewątpliwie odpowiedni czas, aby dowiedzieć się, jak wspólnie możemy zadbać o planetę i wprowadzić realne zmiany, które pomagają chronić środowisko.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Praca Mieszkańców w ogrodzie Domu.

  Praca Mieszkańców w ogrodzie Domu.

 • Powiększ zdjęcie Prezentacja prac plastycznych.

  Prezentacja prac plastycznych.

 • Powiększ zdjęcie Wykonywanie wspólnego plakatu przez Mieszkańców.

  Wykonywanie wspólnego plakatu przez Mieszkańców.