Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 grudnia 2023

W dniach od 29.11.2023 r. do 07.12.2023 r. Mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w Międzynarodowym Dniu Osób z Niepełnosprawnościami.  W programie znalazło się miejsce zarówno dla zawodów sportowych i imprez kulturalnych, jak i spotkań ze specjalistami. Pierwszym punktem była Mini Olimpiada w Szkole Podstawowej nr 24 przy ul. Słonecznej.

W kolejnych dniach osoby niepełnosprawne mogły wybrać się do Kina za Rogiem na komedię „Uwolnić Mikołaja”, Płockiej Galerii Sztuki, Muzeum Mazowieckiego czy na spektakl w Książnicy Płockiej albo zwiedzić Orlen Stadion. Obchody zakończył Przegląd Talentów.  Mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w: Mini Olimpiadzie, warsztatach przygotowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną oraz wystąpili na scenie Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. Prezentując piosenkę pt. „Serca dwa” zespołu Bayer Full, która porwała wszystkich uczestników przeglądu do wspólnego śpiewu i tańca. W przerwach pomiędzy występami organizatorzy przygotowali zabawy taneczne oraz poczęstunek. 

Pensjonariusze naszego Domu spędzili wspaniały tydzień pełen niezapomnianych wrażeń  i emocji. Wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom, przyjaciołom, opiekunom oraz osobom, które swoimi codziennymi działaniami wspierają osoby niepełnosprawne pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia pomyślności, odwagi i konsekwencji w dążeniu do zwiększenia niezależności i poprawy jakości ich życia.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Występ Naszych Mieszkańców.

  Występ Naszych Mieszkańców.

 • Powiększ zdjęcie Mieszkańcy w Bibliotece Pedagogicznej.

  Mieszkańcy w Bibliotece Pedagogicznej.

 • Powiększ zdjęcie Nasi Mieszkańcy z Rzecznikiem Osób z Niepełnosprawnościami.

  Nasi Mieszkańcy z Rzecznikiem Osób z Niepełnosprawnościami.

 • Powiększ zdjęcie Święty Mikołaj.

  Święty Mikołaj.